Tiek uzskatīts, ka sasaldēts Auquapel, tas ir, vai nu kādu laiku tiek uzglabāts, vai vismaz kādu laiku ir bijis, pie temperatūrās, kas zemāka par 0 grādiem, pēc uzklāšanas uz stikla būs pilnīgi atšķirīgs pret lietus iedarbību un viņam varētu būt ievērojami īsāks kalpošanas laiks. Ziņa par to ir redzama pat, tā saucāma oficiālajā tīmekļa vietnē Krievijā, kas ar detalizētu analīzi sevi uzskata tikai par tādu (oficiālu). Turklāt internetā var atrast daudz forumu ar ziņojumiem, ka pārsaldētu Aquapel var uzskatīt par brāķi. Bet kaut kādu iemeslu dēļ visas atsauces uz to var atrast tikai forumos krievu valodā... Nekur citur šādu ziņojumu nav. Pavisam nesen mūs vadīja līdzīgs brīdinājums - ziemā mēs nesūtījām preces pa pastu, jo piegādes laikā Aquapel varēja pabūt, pat īsu laiku apstākļos, kur ir temperatūra būtu zem nulles grādiem.
Lai iegūtu atbildes un ievietotu punktu šajā jautājumā, mēs veicam eksperimentus.
Pirmais eksperiments. Mēs atvērām Aquapel kapsulas korpusu, izgriezām filcu un no iekšpuses izņēmām stikla kolbu. Kolba ir izgatavota no stikla un pilnībā noslēgta.
Tad ievietojam kolbu ledusskapja saldētavā un turējam to 3 diennaktis temperatūrā -18 grādi. Šajā temperatūrā esošais šķidrums nesasaldēja. Tad šo kolbu atkal ievietoja aplikatora korpusā un ar bezkrāsainu diegu tika ievilkts sūklis. Lai eksperiments būtu tīrs, sūkli nevajadzētu līmēt tā, lai līmes daļiņas nenokļūtu ķimiska sastāvā. Tad tas tiek uzklāts uz automašīnas vējstikla un priekšējiem sānu logiem, kur nekad nav ticis izmantots Aquapel. Aquapel tika uzklāts uz aizmugurējā stikla un aizmugurējā stikla, kas nebija sasalts, lai nākotnē būtu iespējams salīdzināt efekta izturību uz vienu to pašu mašīnu, kas izmantota vienādos apstākļos. Pēc sešiem mēnešiem efekts uz visām sikliem bija vienāds! Tas nozīme, kā saldētais Aquapel neatšķiras no tā, kas tiek turēts silts!
Otrais eksperiments. Aquapel tika uzklāts uz viena no biroju ēkas logiem +3 grādu temperatūrā un augsta ārējā gaisa mitruma apstākļos. Nākamajā dienā logs tika nopilinats ar ūdeni, un pretlietus efekts bija nulle. Ir jāpielieto Aquapel, stingri ievērojot noteikto tehnoloģiju - tikai temperatūrās virs +10 grādiem un zemā mitrumā.
Lai iegūtu atbildes uz visiem jautājumiem, mēs tieši vērsāmies pie uzņēmuma, kas patentēja oriģinālo Aquapel formulu - Pittsburgh Glass Works LLC (PPG Industries - Aquapel izplatītājs ar līdzdalību kapitālā), no kura mēs saņēmām atbildi un pilnīgu produkta specifikāciju ar preču zīmi Aquapel Safety data sheet. Viņi arī dzirdēja par, tā saukto, saldēto Aquapel, taču viņi nemaz neredzēja nekādas problēmas ar uzglabāšanu temperatūrā, kas zemāka par nulli. No oficiālajām specifikācijām var redzēt, ka Aquapel sasalšanas temperatūra (kristalizācija) ir -77 grādi pēc Celsija vai -106,6 ° F, bet pat sasniedzot šo temperatūru, kas dabā nav sastopama, pēc lietošanas normālos apstākļos Aquapel nezaudē savas īpašības. Aquapel ir stabils fluorpolimērs un reaģē ar gaisu.
Iepriekš mēs iegādājāmies Aquapel no starpniekiem no Eiropas, tač, ar laiku, produkta kvalitāte samazinājās un kļuva skaidrs, ka mēs sākam sanēmt viltojumus. Reiz, kad mēs nesen iegādājāmies automašīnu, uzreiz uzklājam Aquapel, un jau pēc pāris nedēļām to gandrīz nemanījām. Atkārtoti uzklājam, bet rezultāts bija tāds pats. Jau domājam, ka ar stikliem kaut kas nav kārtībā. Tad mēs pasūtījām izmēģinājuma partiju tieši no ražotāja, un viss nonāca vietā. Pastāvīgie klienti arī sāka atzīmēt, ka 2 kapsulām, kas iegādātas visu automašīnas logu apstrādei, bija neviendabīga iedarbība. Pusei no stikliem bija ilgstoša iedarbība, bet otra puse bija ne tik ieverojāma. Ražošanā bija slikta kvalitātes kontrole, ko diez vai slavenais zīmols var atļauties. Kopš 2016. gada mēs sākām iegādāties Aquapel tikai no ražotāja PPG Industries tieši, vairs neuztraucoties par kvalitāti, kas vienmēr paliek nemainīga un izturīga, jo mēs ne tikai pārdodam Aquapel klientiem visā Baltijas valstīs, bet arī paši to izmantojam, neskatoties uz to, ka izmaksas ir kļuvušas augstākas.
Un atkal atgriežamies pie pārsaldētās Aquapel tēmas. Ir tikai viens secinājums - ja runa ir par iespējamu problēmu ar nekvalitatīvām precēm saistībā ar to glabāšanu zem nulles temperatūrā, tas ir tikai mēģinājums oriģinālam produktam izdalīt augstas kvalitātes viltojumu, lai nākotnē attaisnotu īslaicīgu pārklājumu.
Turklāt no personīgās pieredzes mēs pamanījām, ka Aquapel pārklājuma pretestība ziemā nedaudz ātrāk samazinās uz ārējo spoguļu stikliem un aizmugures loga, kur bieži tiek izmantota apsilde un virsma tiek pakļauta pēkšņām temperatūras izmaiņām.
Oriģinālajam Aquapel, pat pēc 2–6 mēnešiem pēc uzklāšanas, ir izteikts pretlietus efekts, pēc kura šis efekts pakāpeniski samazinās, bet ir redzams pat pēc 2 gadiem, salīdzinot ar neapstrādātiem logiem.